GERİ GETİRME BÜYÜSÜ

GERİ GETİRME BÜYÜSÜ

Geri getirme büyüsü, en etkili aşk tazeleme ve kalpleri mutluluğa tekrar evirme büyüsüdür. Bu büyü ayrılan sevgililer veya eşlerin arasını eski günlerdeki muhabbet seviyesine geri getirmekle kalmaz, onları birbirine daha çok bağlar.
Bu büyüyü yaptıktan sonra bir daha ayrılmamacasına sevgilileri ile barışan sayısız insanın rivayeti mevcuttur. Üstelik sevgilisini büyü ile getirdiğini söylemeyen ve bunu sır olarak saklayan insanların da olduğu hesaba katılırsa bu büyünün etkisi daha iyi anlaşılır.

Eski el yazması kitaplarda bu büyü için çok farklı isimler geçmektedir. Sihr-i paşveru veya sihr-i rücu en bilinen tarihi isimleridir. Saç büyüsü gibi Orta Doğu’ya mal olmuş ve oradan bütün dünyaya yayılmış bir büyüdür.

Geri getirme büyüsünü diğer büyülerden ayıran en önemli fark 6 gün gibi kısa bir sürede etkisini göstermesi ve giden sevgilinin dönmesini sağlamasıdır. Biz bu yazımızda eski büyü kitapları ile ilm-i havas eserlerinde geçen geri getirme büyüsü hakkında bilgi vereceğiz.

Geri getirme büyüsü sadece medyumlar tarafından mı yapılır?

Hayır, bu büyüyü ritüelleri bilen herkes yapabilir. Fakat büyünün tutması için tüm detayların kaçırılmadan yapılması gerekir. En ufak bir hata dahi büyünün hükümsüz kalması için yeterlidir. Bu itibarla büyü yapacak kişinin çok detaylı bilgiye sahip olması gerekir.

Geri getirme büyüsünde “rehin eşyası” ne demektir?

Geri getirme büyüsünde büyü mutlak surette giden sevgilinin bir eşyası üzerine yapılmaktadır. Bu eşyaya rehin eşyası adı verilmektedir.

Alınıp üzerine büyü yapılacak eşya mutlaka kişinin sık kullandığı bir eşya olmalıdır. Kadınlarda tarak, ayna, el çantası gibi eşyalar ile erkeklerde çakı, tespih veya anahtarlık gibi eşyalar bu iş için uygun sayılmaktadır. Büyü malzemesi olarak alınacak eşya sevgili tarafından ne kadar uzun süre kullanılmışsa büyünün tutma olasılığı da o kadar güçlü olmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir