İzmir deki Medyumlar

İzmir deki Medyumlar

Dünya’nın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de insanlar medyumlara ve falcılara ilgi göstermektedir. Herkes ölmüş olan yakınlarıyla bir şekilde bağlantı kurmak ya da geleceğiyle ilgili bilgiler edinebilmek amacıyla medyumlara ilgi göstermektedir. Hatta bu kişiler yasal olarak suç sayılmasına rağmen bunu meslek haline getirmiştir. Hatta bu kişilerin kendi blogları ve kişisel web sayfaları da bulunmaktadır. Şöyle internete girip baktığınız zaman binlerce sitesiyle karşılaşabilmeniz mümkündür.
İzmir medyum dediğiniz zaman İzmir’deki ünlü medyumları bulup bu kişilerle online olarak görüşebileceğiniz gibi bu kişilerin çalıştığı mekanları öğrenebilmeniz ve ziyaret edebilmeniz mümkün olmaktadır. Bu özellikle Kemer altı’ndaki kafelerde sıkça bulunduğu görülmektedir. Bu kişiler arasında gelecekten haber verebilme yeteneğine sahip olanlar, transa girip ruhlar âlemiyle iletişim kurabilenler ya da iyileştirme yeteneğine sahip kişiler bulunmaktadır. Burada bulunan bazı kişiler ise fal baktığını söyleyerek kişileri aldatma yönünde eylemler gerçekleştirmektedir. Falcılık medyumluktan çok daha farklı bir şeydir. Falcılıkta geleceği görebilmek veya kişiye kendisiyle ve çevresindekilerle ilgili bilgi verebilmek için iskambil kâğıdı, kahve telvesi ya da tarot kâğıtları gibi nesnelere ihtiyaç duyulmaktadır. Ancak bir medyum sadece doğada kendiliğinden var olan enerjiyi kullanabilme yeteneğine sahip olduğu için bu gibi aracı eşyalara ihtiyaç duymamaktadır.
İzmir medyumları arasında şu daha iyidir ya da bu daha iyidir demek pek doğru olmayacaktır. Ancak birçok şehirden ziyaretçisi olan medyumların olduğunu belirtmek doğru olacaktır. Sırf bu medyumlarla görüşebilmek amacıyla İzmir’e günü birlik gelen kişiler bulunmaktadır. Bazı kişiler ise periyodik olarak mutlaka belirli zamanlarda bu medyumları ziyaret etmektedir.
Genel olarak medyumlar kin, nefret, şehvet gibi kişisel duygularını bastırabilmiş, hassas ve çevresine karşı duyarlı kişilerden oluşmaktadır. Bu kişilerin araştırmacı ve sorgulayıcı niteliklerinin de var olduğu bilinmektedir. Ancak bu özelliklerden yoksun olup insanları dolandırmak amacıyla medyum olduğunu iddia eden kişilerin de var olduğu kesin bir gerçektir. Bu kişiler sanki ruhlar âlemiyle iletişimde görünümü verebilmek adına rol yapmakta ve insanların ruhsal âlemle kurmak istedikleri iletişimi ve kişilerin doğadaki enerjinin varlığına olan inancını sorgulamasına neden olmaktadır. Bu yüzden insanların güvenilir olmayan kişilerden bu konuyla ilgili yardım istememesi gerekmektedir. Çünkü bu kişilere inanıp söylediklerine itibar eden kişilerin hayatlarını yanlış yönde etkilemesine izin vermeleri sonucu mutsuz oldukları görülmektedir.
İnsanların gitmek istemelerinin asıl sebebi kendiyle ilgili ve çevresindeki olay ve kişiler ile ilgili bilgiler edinip hayatlarını olumlu yönde etkilemek istemelerinden kaynaklanmaktadır. Dolayısıyla medyumluk yeteneğine sahip olmadığı halde insanları yanlış yönde etkileyen kişiler, insanları yanlış kararlar vermeye yönlendirmektedir. İzmir medyumları arasında bu yeteneği doğru kullanıp insanların bilinmeyenle olan bağlantı kurma isteğini gerçekleştirebilecek kişilerin olmasının yanında insanların duygularıyla oynayıp onları sömüren şarlatanların olduğu da unutulmamalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir